O projektu Vyléčímse.cz

Líbí se vám článek?
[Total: 0 Average: 0]

Vítejte na informačním portálu alternativní medicíny (někdy také celostní nebo komplementární medicíny). Cílem webu je podat Vám základní informace o nejpoužívanějších typech alternativní medicíny v České republice. Díky těmto informacím byste měli být schopni rozeznat dobrého lékaře od špatného a zároveň určit nejvhodnější systém léčby přímo pro Vás. K tomu mohou pomoci i testy tělesných typů v sekci čínské, tibetské i japonské medicíny a ájurvédy.

Jeden z nejoblíbenějších směrů alternativní medicíny - akupunktura.
Jeden z nejoblíbenějších směrů alternativní medicíny – akupunktura.

Alternativní medicína je pojem velice zjednodušující a mnohdy zavádějící. Alternativní medicínou může být pro nás, lidi ze Západu, ale například pro Tibeťany tibetská medicína alternativní určitě není, stejně tak pro Číňany ta čínská atd. Přesto se tohoto termínu budeme na tomto webu držet.

Popularita alternativní medicíny u nás stále roste. Systémy čínské, tibetské nebo japonské medicíny se stále častěji prolínají s moderní západní medicínou a často se stávají její součástí. Výraz alternativní medicína tak u většiny lidí přestává evokovat šarlatánství, ale naopak se stává nedílnou a důležitou složkou moderního lékařství.

Z japonského lékařského textu Zdroj: wikipedia.com
Japonská medicína

Alternativní způsoby léčby jsou předmětem mnoha debat, ve kterých většina zastává názor, že alternativní medicína buďto prostě funguje nebo ne. Myslíme si, že pravda je někde uprostřed. Na některé druhy nemocí nebo úrazů je vhodnější konvenční západní medicína, na jiné zas ta alternativní. Na těchto stránkách se vám pokusíme ukázat teoretické i praktické základy různých alternativních léčebných metod, abyste byli sami schopni určit, zda jde o tu správou léčbu právě pro vás.

Co na webu najdete?

Termín alternativní medicína zahrnuje obrovské množství lékařských systémů. Od těch státem podporovaných až po různé více či méně nekonvenční metody.

Jednoduchou formou vám ukážeme celou škálu léčebných postupů, získáte jednoduché a praktické informace o léčbě a budete vědět, jak a proč vlastě konkrétní metody fungují. S minimálním úsilím tak získáte aktuální a komplexní informace o různých metodách alternativní medicíny.

  • Informace o v současnosti používaných alternativních léčebných metodách
  • Rady a tipy pro výběr správné léčebné metody přímo pro váš problém
  • Informace o nejnovějších vědeckých výzkumech, které dokazují nebo vyvrací pozitivní účinky konkrétních léčebných postupů.
  • Poznejte, zda je lékař dostatečně kvalifikovaný a má nejnovější informace o efektivní léčbě
  • Otázky, na které je dobré se lékaře zeptat předtím, než přistoupíte na jeho systém léčby.

1. Základní informace o alternativní medicíně

Informace vhodné hlavně pro nováčky v oblasti alternativní medicíny. Získáte zde přehled o tom, co je alternativní medicína, kdo jí používá, k čemu je dobrá, jak vybrat efektivní léčbu apod. Podíváme se i na základy diagnostických systémů používaných v alternativním lékařství a naučíme se některé z nich používat – například diagnózu pomocí „čtení” jazyka.

2. Pozadí tradičních lékařských systémů

Budeme se věnovat staré lékařské moudrosti a léčebným metodám některých velkých tradic, které se používají a rozvíjejí i v současné době. Podíváme se na hlavní témata čínské, tibetské a japonské tradiční medicíny, indické Ájurvédy ale i evropského přírodního léčitelství. V této části ale nehledejte pouze suché historické informace. Věnovat se budeme jen těm tradicím, které se úspěšně používají i v dnešní době a přidáme i pár informací o průběhu konzultací s lékaři konkrétních tradic.

3. Alternativní medicína v praxi

Povíme si například o pěti nejpoužívanějších alternativních systémech – akupunktuře, bylinné medicíně, homeopatii, výživové a přírodní medicíně.

4. Léčba těla

Zde se budeme soustředit na terapie, vyvinuté přímo pro léčbu lidského těla. Začneme populární osteopatií a chiropraxí a skončíme u příjemných masáží. Pokud chcete vědět vše o Alexandrově technice, Bowenově terapii, kineziologii nebo masážní technice zvané Zero Balancing, jste tu správně.

5. Zdraví mysli a ducha

Mnohé alternativní terapie se zaměřují na léčbu nebo hledání rovnováhy mysli a těla. Přečíst si můžete o relaxačních terapiích, aromaterapii, psychologické terapii, energetické medicíně a dalších kreativních léčebných systémech. Najdete zde vše podstatné od metody buteyko až po reiky, od terapie zvukem a barvami až ke spirituální léčbě.

6. Rychlá doporučení

Podíváme se s nadhledem na jednotlivé části alternativní medicíny. V souhrnu uvedeme tipy pro zdravou stravu a potraviny, které je vhodné začlenit do jídelníčku a nezapomeneme na byliny prospěšné vašemu zdraví. Najdete zde i praktický přehled léčebných metod od A do Z, který vám poslouží jako referenční příručka a vás nasměruje do konkrétní části webu nebo k dalšímu studiu jinde.

Přejeme příjemné čtení a hodně zdraví! Pokud nás chcete kontaktovat, využijte prosím sociální sítě